Czy pozytywne afirmacje mogą pomóc Ci stać się bardziej produktywnym?

Bez wątpienia słyszałeś o pozytywnych afirmacjach, ale czy wiesz o nich naprawdę dużo?

Czy wiesz, jak one działają? Czy wiesz, jak z nich korzystać? Czy wiesz, dlaczego są przydatne?

Najważniejsze jest to, że pozytywne afirmacje pomagają ci stać się, jak sama nazwa wskazuje, bardziej pozytywnym ogólnie. Zwiększenie poziomu pozytywności w Twoim życiu nie jest niczym złym, a jeśli chodzi o produktywność przy biurku, to z pewnością jest to bardzo przydatne narzędzie.

Jednak zmiana sposobu myślenia może być trudna i wymaga czasu.

Tam są wiele metody ty możesz używać próbować i zostać pozytywnym w ogólny, pomagać ciebie pokonywać tamte negatywnych poniedziałkowych rannych nastroje, ale pozytywni afirmaci są być może jeden łatwy. Jednak wszystko zależy od twojej wiary w afirmację, której używasz i czy możesz naprawdę skupić się i wziąć to, co mówisz poważnie.

Sprawdź tę infografikę, która podkreśla kilka przykładów pozytywnych afirmacji, które możesz chcieć wypróbować dla siebie.

Źródło - https://liveboldandbloom.com/08/quotes/positive-affirmations

Jak widzisz, afirmacja nie jest długą linią słów, jest to coś krótkiego, słodkiego i szybkiego. Pozytywna afirmacja jest zaprojektowana tak, aby naprawdę współbrzmiała z tym, co próbujesz osiągnąć i jest powtarzana kilka razy w ciągu dnia, aby spróbować przestawić swój mózg na wiarę w to, co mu mówisz.

Aby pozytywna afirmacja działała, musisz zaznaczyć następujące pola:

  • Afirmacja musi być czymś, co naprawdę rezonuje z tobą i twoim celem
  • Musisz wziąć afirmację na poważnie i uwierzyć w nią
  • Musisz powtarzać afirmację kilka razy w ciągu dnia.

Jak używać pozytywnej afirmacji

Dla celów tego czat, skupiamy się na afirmacjach, które sprawiają, że jesteś bardziej pozytywny i dlatego bardziej produktywny przy biurku projektanta. Więc, wybierz afirmację, która łączy się z pozytywnością i produktywnością w Twoim miejscu pracy, lub stwórz własną. To może być cokolwiek, ale to musi naprawdę uderzyć do domu z tobą. Coś jak "Jestem pełen energii i pozytywnych wibracji dla dnia roboczego naprzód", lub "Zakończę moje cele dla dnia". Cokolwiek, co ci się podoba!

Następnie zapisz swoją afirmację na kartce papieru lub karteczce Post-it i umieść ją w widocznym miejscu. Może to być na lustrze w łazience, więc jest to pierwsza rzecz, którą widzisz, gdy budzisz się rano, na monitorze komputera w pracy lub jako obraz tła w telefonie komórkowym. Zasadniczo, mieć to łatwo do ręki, a także mieć to w kieszeni lub torbie dla dodatkowego wsparcia.

Pierwsza rzecz w ranku, wizualizować afirmację i powtarzać je trzy razy. Jeśli możesz powiedzieć ją na głos, to będzie działać najlepiej, ale czasami nie jest to możliwe. W takim przypadku w głowie jest wystarczająco dobrze, ale upewnij się, że naprawdę czujesz słowa i wierzysz w ich moc.

Musisz powtórzyć je w innym momencie w ciągu dnia, a następnie ponownie przed pójściem spać. Jeśli w ciągu dnia masz jakieś problemy, które powodują, że jesteś zestresowany lub czujesz, że po prostu zanurzasz się w energii i nie jesteś produktywny, powtórz ją jeszcze raz.

Im więcej powtarzasz afirmację i im bardziej skupiasz się na tym, że jest ona prawdziwa, tym bardziej będziesz w nią wierzył i twój mózg będzie brał ją za prawdę. prawdę ponad wszystko inne.

Możesz używać pozytywnych afirmacji dla absolutnie wszystkiego w swoim życiu, i możesz mieć kilka afirmacji na bieżąco, jeśli chcesz, odnoszących się do różnych sytuacji w twoim życiu. Na przykład, jeśli zmagasz się z zimowymi dniami, być może z powodu sezonowego zaburzenia afektywnego, podnosząca na duchu afirmacja lub cytat może pomóc ci poczuć się bardziej pozytywnie, gdy dni noszą się w kierunku lata.

Wybierz pozytywną afirmację i wypróbuj ją dla siebie. Daj jej czas, powtórz ją kilka razy i zobacz, jak się czujesz po krótkim czasie. Szanse są, będziesz bardziej pozytywny i bardziej produktywny w wyniku przewijania mózgu w ten bardzo skuteczny sposób.

Zobacz również