Czy boli Cię nadgarstek?

Czy po całym dniu spędzonym przy biurku w korporacji, pisząc na klawiaturze, odczuwasz ból nadgarstków i palców? Jeśli tak, to być może piszesz nieprawidłowo lub trzymasz ręce pod niewłaściwym kątem.

Większość z nas robi to, nie zdając sobie z tego sprawy, ale w dłuższej perspektywie może to prowadzić do urazów związanych z powtarzającym się napięciem (RSI). Tak wiele słyszymy o tym, że powinniśmy prawidłowo siedzieć na naszych krzesłach biurowych, że nie zwracamy uwagi na to, czy powinniśmy używać podpórki pod nadgarstki, czy może nie piszemy prawidłowo, a może biurko jest zbyt wysokie lub zbyt długie i powoduje, że nasze ramiona nie są ułożone w linii prostej podczas pisania.

Jeśli odczuwasz tego rodzaju ból, upewnij się, że nie trzymasz rąk zbyt wysoko lub zbyt nisko, a także zapoznaj się z tym przydatnym nagraniem wideo zawierającym kilka ćwiczeń rozciągających przedramiona i palce, które pomogą złagodzić ból podczas pisania przy biurku.

Jak widać, ćwiczenia te nie są zbyt trudne, a ich stosowanie w połączeniu z bardziej świadomym podejściem do sposobu trzymania rąk podczas pisania na klawiaturze powinno uwolnić nas od dyskomfortu.

Czy regularnie cierpisz z powodu bólu nadgarstka?

Zobacz również