Czy istnieją jakieś wady krzeseł ergonomicznych?

Wszyscy wiemy, że krzesła ergonomiczne to najlepszy sposób na utrzymanie prawidłowej pozycji siedzącej podczas wielogodzinnej pracy, ale czy te krzesła są magiczne? Czy są jakieś minusy?

Wszystko ma swoje plusy i minusy, więc jeśli chodzi o tego typu krzesła biurowe, jakie są prawdziwe minusy, które należy wziąć pod uwagę?

Największą z nich jest prawdopodobnie sposób regulacji samego krzesła. Każdy produkt jest inny i chociaż wszystkie mają standardowe regulacje, np. wysokość krzesła, wysokość oparcia, długość siedziska, nachylenie siedziska i podparcie lędźwiowe, to sposób ich obsługi różni się w zależności od krzesła.

Aby zapoznać się z ogólnym zarysem działania standardowego krzesła ergonomicznego, obejrzyj ten film.

Kolejną wadą krzeseł ergonomicznych w nowoczesnym biurze może być ich rozmiar, a także to, że wyglądają bardzo komercyjnie i biznesowo. W standardowym biurze może to nie stanowić problemu, ale jeśli chcesz kupić ergonomiczny mebel do domu, może on rzucać się w oczy.

Jednak mimo tych wad, nie da się ukryć, że ergonomia jest rozwiązaniem, które zapewnia wsparcie i wygodę podczas długiego dnia pracy w biurze.

Podobają Ci się ergonomiczne krzesła?

Zobacz również