Dlaczego zwiększona pozytywność oznacza zwiększoną kreatywność w miejscu pracy

Kiedy czujesz się radosny i szczęśliwy, kiedy patrzysz na jasną stronę życia, jak się czujesz w środku?

Czy czujesz się naładowany energią? Podniesiony na duchu? Świadomość wielkich możliwości w życiu?

Oczywiście.

Pozytywne nastawienie otwiera wiele drzwi, a nawet przez samo podjęcie zobowiązania do próby postrzegania rzeczy bardziej pozytywnie zauważysz, że w rezultacie jesteś szczęśliwszy i zdrowszy. Istnieje wiele bardzo przydatnych efektów ubocznych, które towarzyszą pozytywności, a jednym z nich jest nagły napływ nowych i kreatywnych pomysłów!

Dlaczego tak się dzieje i czy zdarza się to każdemu?

Czy czujesz się zainspirowany?

Nietrudno się domyślić, dlaczego pomysły mają tendencję do podążania za pozytywnością.

Kiedy czujesz się przygnębiony i negatywnie nastawiony, nie masz tendencji do szukania możliwości i szans, ponieważ zakładasz, że nic dobrego nie spotka Cię na swojej drodze. Myślisz, że życie będzie takie, jakie jest teraz, a może nawet gorsze. W rezultacie nie widzisz sensu w próbach wymyślania nowych sytuacji i pracy nad ich osiągnięciem.

To samo można powiedzieć o nieszablonowym myśleniu i wymyślaniu nowych pomysłów, gdy siedzisz przy stole w sali konferencyjnej w pracy. Bardziej prawdopodobne jest, że będziesz dyskutować o pomysłach, na które wpadli inni ludzie i wnosić do nich drobne informacje. tych, niż próbować wymyślać własne. Możesz nawet powiedzieć sobie, że twoje pomysły są bezużyteczne i nie ma sensu się wypowiadać. Jest to bardzo szkodliwe dla twojej pewności siebie i poczucie własnej wartości.

Jednak kiedy czujesz się pozytywnie, automatycznie zauważysz, że twój poziom pewności siebie jest wyższy. Łatwiej będzie Ci zaprezentować swoje pomysły kolegom i koleżankom z pracy, odszyfrować nowe sugestie i dodać do nich elementy kreatywne, a także dostrzeżesz wielkie możliwości we wszystkim, na co spojrzysz.

Dla firmy jest to idealne, ponieważ oznacza, że nowe sugestie pojawiają się gęsto i szybko, a niektóre z nich mogą być prawdziwym deal-breaker jeśli chodzi o sukces w biznesie. Kto wie, ten nowy, wysokiej jakości pomysł na wprowadzenie produktu na rynek może pochodzić od kolegi z nowoczesnej sali konferencyjnej, który jest pełen pewności siebie i po prostu uznał, że warto podzielić się swoim przypadkowym pomysłem.

Ta pewność siebie pomaga Ci uświadomić sobie, że wszystko jest możliwe, a to oznacza, że Twój mózg jest otwarty na bardziej kreatywne myślenie. Dajesz mu licencję na nieszablonowe myślenie i używasz swojej wyobraźni, aby rzucać pomysły tylko po to, aby je zrealizować. Następnie inny kolega dodaje swoją sugestię do twojej i tak dalej, i tak dalej. Zanim się obejrzysz, mała, kreatywna sugestia przerodziła się w duży nowy projekt.

Kreatywność zwiększa morale w miejscu pracy

Ponadto, kreatywność i innowacyjność w przestrzeni biurowej, dzięki pozytywnemu nastawieniu, oznacza, że morale będzie naturalnie wyższe. Kiedy tak się dzieje, wszystko jest lepsze.

Wzrasta produktywność, nowe pomysły pojawiają się gęsto i szybko, koledzy dobrze się dogadują, a cała firma wydaje się kwitnąć, a nie tylko tykać.

Jest to również o wiele lepszy obraz, jeśli chodzi o ograniczenie chorób i absencji w miejscu pracy. Bycie pozytywnym oznacza, że jesteś ogólnie zdrowszy i lepiej radzisz sobie ze stresem i trudnymi sytuacjami. W rezultacie pracownicy rzadziej biorą dni wolne z powodu stresu i innych chorób, co tworzy zdrowszy i bardziej produktywny obraz dla wszystkich.

Pozytywne nastawienie wymaga trochę czasu, ale jest to coś, co dość szybko przyniesie efekty, pod warunkiem, że poświęcisz się temu, by pracować dla siebie. Musisz uwierzyć w swój nowy sposób myślenia i naprawdę skupić się na jaśniejszej stronie, w przeciwieństwie do ciemniejszej. Możesz to zrobić poprzez reframing negatywnych myśli, koncentrując się na pozytywnych afirmacjach i po prostu starając się jak najlepiej przeanalizować, dlaczego negatywna myśl jest ważniejsza w twoim umyśle niż pozytywna.

Kiedy już to zrobisz przez jakiś czas, przekonasz się, że twoja pozytywność naturalnie wzrasta. Po popełnieniu, że trochę więcej, wtedy zauważysz, że twoja pozytywność pozostaje w statycznym, dlatego całkowicie zastępując negatywne nastawienie miałeś wcześniej.

Zobacz również