Urządzenia wielofunkcyjne vs samodzielny sprzęt

Nawet w tych najmniejszych przedsiębiorstwach znaleźć można wysokiej klasy urządzenia wielofunkcyjne. Z drugiej jednak strony, ogromne korporacje najczęściej wyposażają swoje biura w pojedyncze urządzenia o sprecyzowanych charakterze.

Kto ma racje? Czy lepiej jest kupić jedno wielofunkcyjne urządzenie niż kilka mniejszych? Udzielenie odpowiedzi na te pytania wcale nie jest takie łatwe, ponieważ zarówno pierwsze, jak i drugie rozwiązanie posiada zarówno wady jak i zalety. Jak sama nazwa wskazuje, urządzenia wielofunkcyjne dysponują ogromną ilością funkcji. Za pośrednictwem tego sprzętu biurowego, można nie tylko kopiować, ale i skanować lub przygotowywać arkusze dokumentów do dalszych działań.

Co więcej, w odróżnieniu do pojedynczych urządzeń nie zajmują one zbyt wiele miejsca. Dodatkowo, można je podpiąć właściwie bezprzewodowo za pośrednictwem sieci. Podczas gdy podczas organizacji samodzielnego sprzętu, trzeba wykazać się zdolnościami strategicznymi. Mianowicie, znaleźć mu takie miejsce, by zarówno samo urządzenie, jak i całe niezbędne okablowanie nie wpływało na kubaturę pomieszczenia. Oczywiście jednym z głównych kryteriów wyboru sprzętu biurowego jest jakość wydruku.

urządzenia samodzielne kontra wielofunkcyjne Bez wątpienia, nowoczesne urządzenia wielofunkcyjne nie mają sobie równych w tej kwestii. Zastosowano w nich bowiem mechanizmy drukujące najwyższej klasy, dlatego jakość wydruku otrzymanego nawet z najtańszego urządzenia wielofunkcyjnego jest porównywalna z jakością wydruku profesjonalnej, samodzielnej drukarki. Drukowanie na wstędze i na płytach CD/DVD/Blu-ray, to kolejny aspekt jaki należy wziąć wahając się pomiędzy samodzielnymi, a wielofunkcyjnymi urządzeniami.

Obecnie, za pośrednictwem urządzeń wielofunkcyjnych można przy rolce papieru wykonywać wiele długich wydruków a coraz więcej sprzętów pozwala także na drukowanie w ramach dużych arkuszy papieru. W ten sposób urządzenie będzie dawało nam jeszcze więcej różnych możliwości i firma będzie w stanie je lepiej wykorzystywać w swojej działalności.

Zobacz również