Jak duży nacisk należy położyć na strefę recepcji?

Jeśli przeprojektowujesz swoje biuro, możesz ulec pokusie, aby przenieść projekt poza cztery ściany otwartego planu i do sąsiednich obszarów. To dobry pomysł - kiedy odświeżasz jedną przestrzeń, inne automatycznie też tego potrzebują, aby pozostać tak samo czyste i nowoczesne!

Obszarem, który naprawdę wymaga skupienia jest Twoja recepcja.

Jeśli pytamy, ile uwagi, to potrzebuje jej bardzo dużo.

Jest to obszar, w którym goście wchodzą do budynku i po raz pierwszy stykają się z Twoją firmą osobiście. Mogli wysłać e-mail, spojrzeć na stronę internetową lub porozmawiać z kimś przez telefon, ale kiedy są tam osobiście, to właśnie wtedy wizualne pierwsze wrażenie zostanie scementowane.

Niezwykle trudno jest zmienić negatywne pierwsze wrażenie, więc musisz uniknąć tego od samego początku. Zapewniając, że Twoja recepcja jest tak samo elegancka i nowoczesna jak reszta Twojego współczesnego środowiska biurowego, możesz zaznaczyć te pola.

Idealna recepcja

Sprawdź ten film, który przedstawia kilka wysokiej jakości pomysłów na recepcję, które warto wypróbować lub wykorzystać jako inspirację.

Jak widać, recepcja musi być elegancka i profesjonalna, ale musi również odzwierciedlać to, co Twoja firma jest o. Nie możesz mieć jasnej i kolorowej recepcji, jeśli Twoja firma zajmuje się czymś poważnym i ponurym. Tak samo nie możesz mieć ciemnego i raczej nastrojowego wyglądu, jeśli Twoja firma zajmuje się zabawkami dla dzieci. Musi ona odzwierciedlać Twoją markę.

Przestrzeń Musi być schludna i czysta przez cały czas. Wszelkie rozlane płyny należy natychmiast usuwać, a recepcja powinna być skierowana w stronę drzwi, aby odwiedzający wiedzieli, gdzie mają się zameldować. zameldować się kiedy przyjdą.

Oczywiście, recepcjonista musi być uśmiechnięty, profesjonalny i pomocny przez cały czas też! Wszystko to łączy się, aby stworzyć idealną przestrzeń recepcyjną i dać recepcji poczucie gościnności i profesjonalizmu.

Bez tego wszystkiego, jesteś na przegranej pozycji od samego początku.

Jeśli gość wchodzi do Twojej recepcji i nie podoba mu się to, co widzi, to ten pomysł jest going odbija się na biznesie, który prowadzi Twoja firma. Założą, że usługi i produkty, które dostarczasz są niskiej jakości i że masz mało uwagi na to, co ludzie myślą o tobie. W rezultacie, zdecydują się zabrać swoje interesy gdzie indziej - wyściełasz kieszenie konkurencji, nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Musisz położyć duży nacisk na wygląd swojej recepcji, jak to jest utrzymane, a także musisz upewnić się, że recepcjonista jest wysokiej jakości i rozumie każdy punkt, o którym wspomnieliśmy do tej pory.

Zbyt wiele firm nie poświęca swojej recepcji wystarczająco dużo uwagi. Nie bądź taką firmą. Jeśli chcesz utrzymać swoich klientów szczęśliwych i przyciągnąć nowych w procesie, musisz upewnić się, że obejmujesz wszystkie podstawy. Twoja recepcja jest ogromna, a jeśli nie zauważysz tego, jesteś na zjeździe w dół już.

Zobacz również