Co to jest siedzenie aktywne?

Być może czytasz to pytanie i przytakujesz, ale co to właściwie jest siedzenie aktywne? Jak można być aktywnym, siedząc?

Okazuje się, że tak, i jest to bardzo dobre dla Ciebie i Twojej produktywności! Większość projektantów przestrzeni biurowych w dzisiejszych czasach powie Ci, że aktywne siedzenie jest czymś, co większość biur stara się wprowadzić, ponieważ nie tylko poprawia samopoczucie pracowników, ale także pośrednio zwiększa koncentrację!

Aktywność podczas pracy można osiągnąć na dwa sposoby: albo myśląc o pracy na stojąco lub korzystając z biurka z bieżnią, albo decydując się na rodzaj siedziska, które daje swobodę ruchu podczas pracy. Mogą to być np. krzesła balansowe, taborety chybotliwe lub krzesła siodłowe. Chodzi o to, że nie siedzisz w jednej pozycji, lecz poruszasz ciałem, co pozwala je rozprostować i jednocześnie pobudza krążenie. Jeśli dodamy do tego nowoczesne biurko, otrzymamy zdrowe biuro przyszłości!

Obejrzyj ten film, aby zobaczyć, jak wygląda aktywne siedzenie.

Jeśli uda Ci się wprowadzić do swojej przestrzeni inne rozwiązania zwiększające produktywność, np. miejsca do pracy zespołowej i siedziska do pracy w ciszy, przekonasz się, że Twoje biuro to nie tylko wylęgarnia nowych pomysłów, ale także miejsce, w którym Twoi pracownicy mogą być aktywni i jednocześnie zdrowi.

Czy próbowałeś już wcześniej korzystać z aktywnego siedzenia?

Zobacz również