Czy luksus zawsze oznacza imponujący wygląd?

Ważne jest, aby wywrzeć pozytywne wrażenie na osobach wchodzących do Twojego biura, czy to po raz pierwszy, czy dziesiąty. Nie da się jednak ukryć, że pierwsze wrażenie jest najsilniejsze ze wszystkich.

Mając to na uwadze, czy zawsze musisz wydawać pieniądze na najlepsze meble biurowe, aby zrobić to pierwsze wrażenie, czy też możesz być bardziej ekscentryczny?

Luksus nie zawsze sprowadza się do pieniędzy. Nie musisz kupować luksusowych mebli biurowych z najwyższej półki, aby zaimponować gościom, którzy przekroczą próg Twojej firmy, ponieważ istnieje wiele innych aspektów, które składają się na pozytywne wrażenie jako całość. Co powiesz na uśmiech i profesjonalne powitanie w recepcji? Co z czystą i uporządkowaną przestrzenią, która jest regularnie konserwowana i zawsze wygląda profesjonalnie? A może personel, który jest dobrze wyszkolony i pomocny? Wszystkie te aspekty składają się na pozytywne wrażenie, a przestrzeń nie musi ociekać luksusem, aby spełnić to najważniejsze kryterium.

Nie da się jednak ukryć, że luksus ma to do siebie, że dobrze wygląda. Problem w tym, że możesz mieć najbardziej designerskie biurko w swojej recepcji, ale jeśli Twój recepcjonista będzie nieuprzejmy, niepomocny i zupełnie niezainteresowany, to czy wrażenie będzie właściwe? Nie! W takim przypadku zmarnujesz mnóstwo pieniędzy i stracisz klientów.

Projektując biuro, należy zastanowić się, co tak naprawdę oznacza dla Ciebie luksus. Czy oznacza to drogie meble, których nikt nie może dotykać, bo mogą się rozmazać lub zepsuć? Czy też przestrzeń, która jest czysta, schludna i bardzo reprezentacyjna, z pracownikami, którzy są dobrze wyszkoleni i zadowoleni?

W pełni możliwe jest połączenie tych dwóch opcji, a wszystko sprowadza się do Twojego budżetu. Luksusowe meble kosztują więcej niż zwykłe, czemu nie można zaprzeczyć, i z pewnością robią wrażenie na oczach, ale jak już wspomnieliśmy, to tylko część sukcesu. Biurka biurowe na zamówienie można spersonalizować i dostosować do potrzeb osoby, która przy nich siedzi, i mogą one wyglądać równie imponująco jak ogromne biurka w stylu CEO, które przyciągają wzrok, gdy ludzie je mijają.

Chodzi nam o to, że na nic zdadzą się inwestycje w wysokiej jakości meble, jeśli nie spełnimy podstawowych wymagań i nie sprawimy, że klient będzie maksymalnie zadowolony z dostarczanych przez nas produktów i usług.

Pomyślmy przez chwilę o szklanych biurkach biurowych. Wiele osób boi się szkła, ponieważ fałszywie sądzi, że jest ono niezwykle trudne do czyszczenia i nie jest w najmniejszym stopniu trwałe. To ogromny błąd, ponieważ szklane biurka nie tylko nie są tak trudne w czyszczeniu, jak mogłoby się wydawać, ale są również niezwykle wytrzymałe i trwałe. Kolejną zaletą jest to, że wyglądają na bardzo drogie, podczas gdy w rzeczywistości wcale takie nie są! Wybór szklanych biurek jest jednym z największych luksusowych chwytów, ponieważ jeśli znajdziesz świetną ofertę, zainwestujesz w wygląd, który przyciąga wzrok z różnych powodów, a nie zapłacisz fortuny za luksus, wybacz kalambur!

W ostatecznym rozrachunku luksusowe biuro zależy tak naprawdę od opinii danej osoby. Mówi się, że piękno jest w oku patrzącego i tak też jest w tym przypadku, gdy trzeba zdecydować, czy biuro na planie otwartym jest luksusowe, czy też nie. Jeśli jest ono wygodne, pomocne, przyjemne w pracy, czyste, schludne i wygląda naprawdę dobrze, to z pewnością jest to luksus dla osoby tam pracującej, a także dla każdego, kto tam wchodzi? Szczęśliwi pracownicy świadczą znacznie lepsze usługi swoim klientom, dlaczego więc nie porozmawiać z pracownikami i nie dowiedzieć się, jakie jest ich wyobrażenie o luksusie?


Zobacz również